„Běh se uskuteční v areálu drahotušského letiště a zúčastnit se mohou jak účastníci festivalu, tak ti, kteří si chtějí jen zasportovat. Půjde o pětikilometrový závod a trasu by měli zvládnout běžci i neběžci," pověděl Tomáš Plesník z organizace Tom Help.

Zápis běžců bude možný po celou dobu festivalu. V pátek 14. srpna do 22 hodin a v sobotu 15. srpna od 11 hodin. Samotný závod pak vypukne ve 12 hodin.

„Celý závod, stejně jako festival Letiště, bude v duchu Hate Free. Chceme ukázat, že jediný, kdo tvoří bariéry, jsme my sami kvůli svým postojům nebo chování," dodal Tomáš Plesník.

Všichni účastníci závodu budou odměněni upomínkovým tričkem a balíčkem. Na první tři pak čekají hodnotné ceny. Mezi startujícími nebude chybět ani ředitel festivalu Matěj Černý.

Cena registrace se bude odvíjet podle toho, zda se běžci zúčastní pouze závodu nebo i festivalu. Při koupi dvoudenního vstupu na festival zaplatí běžec sto korun, při koupi vstupu na jeden den si mohou zakoupit balíček 200+200 korun. Ti, kteří na letiště zavítají jen za účelem podpořit dobrou věc, zaplatí 200 korun. Vstupenky si lze zakoupit online nebo v Turistickém informačním centu v zámku.

„Peníze ze závodu půjdou na pokrytí nákladů spojených s organizací závodu. Vše ale závisí na účasti, pokud bude velká, dostane zbytek peněz naše organizace Tom Help. Určitě bude příjemné, když dorazí co nejvíc lidí, bude to stát za to," uzavřel Tomáš Plesník s dodal, že doufá v účast minimálně stovky běžců.