„Byly tady děti z Opatovic, Partutovic, ze Základní školy Šromotovo, Základní školy 1. máje a ze Sluníčka v Lipníku. Všechovice a Horní Újezd pak vyslaly svého zástupce," uvedl jeden z organizátorů soutěže a místopředseda hranické organizace Českého svazu včelařů Pavel Malovec.

Autoři vybraných výkresů získali diplom, pamětní medaili i krásný pohár. Do včelařského muzea v Hranicích ale samozřejmě nepřišli jen vítězové výtvarné soutěže. Naopak společnost jim kromě spolužáků a učitelů dělali také například představitelé hranického Domu dětí a mládeže, který se pořadatelstvím na akci podílel.

Děti si tak mohly volně vyzkoušet veškeré předměty vystavené v muzeu a ve vedlejší místnosti si polevou ozdobily nachystané perníky. „V muzeu jsme dnes podruhé. Nejvíce se nám líbí všechny stroje, které tady mají," shodly se Klára a Tereza z 2.A Základní školy 1. máje.

„Myslím, že děti to tady zaujalo. Mě zase zaujal ten fakt, že soutěže se zúčastnilo 171 dětí. To mluví samo za sebe. Je vidět, že děti mají zájem o přírodu a vše, co se kolem ní děje," uzavřel místopředseda spolku Pavel Malovec.