V prostorách gymnázia jednali ve čtvrtek 1. října učitelé z pěti evropských zemí o spolupráci pro tento a příští školní rok.

Jejich rokování bude pokračovat i dnes. „Letos do Hranic přijeli představitelé Španělska, Francie, Finska a Holandska. Nechybějí tady ani učitelé našeho gymnázia, kteří se spolupráci se zahraničními školami věnují,“ informoval ředitel Gymnázia Hranice Radovan Langer.

Jednotlivé školy se každoročně střídají v tom, kdo konferenci pořádá. Naposledy se zástupci zahraničních škol sešli v roce 2002 v rámci tehdejšího projektu Teddy Bear.

Hranické gymnázium s evropskými školami při projektu Comenius spolupracuje již desátým rokem. Díky tomu mají zdejší studenti možnost zúčastňovat se výměnného pobytu v nizozemském partnerském městě Hranic Leidschendam - Voorburgu.

Letos se učitelé chtějí dohodnout i na organizování dalších zájezdů například do Francie nebo Španělska. Ve čtvrtek dopoledne přijal zahraniční návštěvu na hranickém zámku starosta Miroslav Wildner.

Návštěvníci se tak dozvěděli řadu zajímavostí o městě a jeho okolí. Poté probíhala jednání v prostorách gymnázia. Do nedělního dopoledne, kdy konference skončí, se učitelé ze zahraničí mají možnost podívat do Zbrašovských aragonitových jeskyní nebo poslechnout si varhanní koncert v olomouckém kostele svatého Mořice.