Podezření na únik neznámé látky, která způsobila zřejmě otravu vody, padlo na hranickou firmu zabývající se výrobou čerpadel. Tu teď čeká šetření.

„Budeme u této firmy během měsíce provádět vodoprávní dozor, abychom zjistili, zda tu nejsou nějaké nedostatky v odpadním systému,“ potvrdila Ivana Zaoralová z odboru životního prostředí Městského úřadu v Hranicích.

Ta byla také v neděli 7. zářípřivolána k místu události. Na úhyn ryb zde upozornili obyvatelé žijící v této lokalitě.

„Nejednalo se však o hromadný úhyn ryb. Zachytili jsme zhruba pět až sedm kusů uhynulých rybiček o velikosti deseti centimetrů. Co způsobilo jejich úhyn, zatím nevíme. V potoce bylo málo vody, i to mohlo mít na stav ryb vliv,“ řekla Zaoralová. Firma, na kterou padá stín podezření, na její doporučení okamžitě provedla opatření.

„Vyčerpali fekálním vozem jímku, kterou měli plnou,“ upřesnila Zaoralová. Výsledky šetření by hraničtí úředníci mohli znát koncem září.

Firma chce ale také případ objasnit.„Máme zájem na tom, aby se to vysvětlilo. Objednáme si prohlídku celého kanalizačního systému u společnosti Vodovody a kanalizace. Je možné, že jsme podezírání neprávem a že je tu napojený někdo jiný,“ řekl ředitel firmy Jiří Navrátil.

Jak jsme již informovali, obyvatelka Bělotína Jarmila Šnajdrová, která bydlí u potoka, řekla: „Dvakrát do měsíce firma vypouští do potoka odpad. Voda vypadá hrozně. Běžně v ní sem tam plave nějaká mrtvá rybka. V neděli byl ale cítit nejdřív strašný zápach z fekálií a v potoce bylo plno mrtvých ryb.“

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNEK:

V Bělotíně možná někdo otrávil vodu v potoce