„Je to pravidelný problém. I když jsou s týdenním předstihem v daných lokalitách rozmístěny cedule s upozorněním, že se připravuje blokové čištění, mnozí majitelé aut toho nedbají,“ uvedl mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

Jako první na řadu přichází tento pátek sídliště Hromůvka. Informační cedule o tom, že v den úklidu si mají řidiči svá vozidla přeparkovat, zde stojí už od minulého týdne. Ředitel společnosti Ekoltes Milan Vinkler se však obává, že nastane stejná situace jako v minulých letech.

„Vloni zde zůstaly stát téměř dvě třetiny aut. V takovém případě je snaha o úklid téměř marná. Zimní špína zůstane pod zaparkovanými auty a naše snaha tak přijde vniveč,“ sdělil Milan Vinkler. Podle jeho slov je komplikované i ruční čištění. „Naši pracovníci nechtějí pod stojícími auty uklízet, protože, kdyby o ně zavadili metlou a zůstal tam nějaký škrábanec, tak z toho mají pak jen problémy,“ dodal Milan Vinkler.

Jak dále uvedl, pracovníci Ekoltesu volají pravidelně na pomoc i strážníky, odtahu zavazejících vozidel se však nedočkají.

„Je riziko, že se majitel auta bude vymlouvat, že byl třeba na dovolené nebo v nemocnici, a pak po něm budeme náklady s odtahem jen těžko vymáhat. Přitom jsou města jako Prostějov, kde to řeší tímto razantním způsobem, a funguje to,“ podotkl Vinkler.

Podle ředitele hranické městské policie Miroslava Manna se zatím strážníci odtahům vyhýbají.

„Strážníci se snaží vyhledat a kontaktovat řidiče vozidla, maximálně řeší situaci pokutou, odtahy jsme ale zatím neprováděli,“ řekl Miroslav Mann.

Podle jeho vyjádření je odtah vozidla až příliš razantním řešením. „O tak velký problém, abychom auta museli odtahovat, podle mně nejde,“ dodal Mann.