Na jeho novou podobu získalo město od státu čtyři miliony korun. Upraví za ně veřejné plochy, chodníky, vozovky i parkovací stání. Uprostřed sídliště vznikne klidová zóna, která bude navazovat na hřiště u Domu dětí a mládeže.

Až dosud tam řidiči byli zvyklí parkovat právě tam, kde město připravuje vybudovat takzvané náměstíčko. Teď si budou muset zvyknout nechávat vozidla u okrajů vozovky. Někteří mají obavy, že se s touto změnou počet stání sníží. Radnice však slibuje pravý opak: „U vjezdu do sídliště vznikne deset nových míst,“ uvedl již dříve pro Deník hranický mluvčí Petr Bakovský.

Takáčova varianta

Jsou však tací, kteří by zvolili ještě úplně jinou variantu parkování.

„Takováto rekonstrukce by se měla plánovat s výhledem tak na dvacet let dopředu. Dnes je přece všude tendence parkovat pod zemí,“ uvedl například Miroslav Takáč ze sídliště Na hrázi a pokračoval: „Až bude po krizi, koupí si auta i děti lidí, kteří tam žijí a zase nastane problém s nedostatkem parkovacích míst.“

Stejně tak nešetřil Takáč kritikou ani na plán vybudovat uprostřed sídliště klidovou zónu.

„Dovedete si představit, že sedíte na lavičce a dokola kolem vás se prohánějí auta?“ přemýšlel dopředu. Podle jeho názoru mělo spíš město investovat do úpravy zeleného prostranství kolem potoku Velička, který teče kolem sídliště. „Namísto toho tam nechali všechny pěkné stromy vykácet,“ poukázal Takáč.

#nahled|https://g.denik.cz/61/09/sidliste_galasova_staveniste_13470231_hranice_s_dli_t__rekonstrukce_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/61/09/sidliste_galasova_staveniste_13470231_hranice_s_dli_t__rekonstrukce.jpg|Úpravy na hranickém sídlišti mezi ulicemi Galašova a Na hrázi#

Hniličková si libuje

Úpravu sídliště naopak kvituje s povděkem paní Marie Hniličková. Ta sice v dané lokalitě nežije, ale často tam chodí na Galašovu ulici za dcerou a synem. „Už když jsem je tady před mnoha lety vozila v kočárku, poukazovala jsem v tehdejších novinách na to, že tam není jediné místo ve stínu, kde by si děti mohly hrát,“ oprášila vzpomínku paní Marie.

Navrhovala tehdy, aby město na sídlišti vysadilo stromořadí a v kopci pod sousedním parkovištěm na třídě 1. máje nechalo udělat schodiště. Lidé tam totiž vyšlapali cestičky, které nejsou příliš vzhledné.

„Ale jestli tady teď přibude parkovacích míst, jak slibují, pak to bude perfektní,“ uzavřela Hniličková.

#nahled|https://g.denik.cz/61/09/sidliste_galasova_staveniste_43470234_hranice_s_dli_t__rekonstrukce_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/61/09/sidliste_galasova_staveniste_43470234_hranice_s_dli_t__rekonstrukce.jpg|Úpravy na hranickém sídlišti mezi ulicemi Galašova a Na hrázi#