„Auta jezdí rychle hlavně z kopce dolů. Starší lidi tady chodí na autobus, takže nějaké opatření by bylo dobré. Silnici je totiž kolikrát problém přejít," řekla k situaci na Máchově ulici respondentka Marie Kopková.

Radnice původně uvažovala o navýšení rozcestí mezi Máchovou a Tovačovského ulicí s využitím žulových nájezdů a asfaltové pokrývky. Záležitost by se ale prý mohla řešit i úspornějším způsobem.

„Mohly by se tam umístit dva příčné prahy po vzoru retardérů u Střední lesnické školy. Na tamní příčné prahy nemáme žádné stížnosti a v případě akce na Máchově ulici by šlo o výraznou úsporu, alespoň o tři sta tisíc, tedy zhruba o polovinu plánovaných nákladů," sdělil referent odboru správy majetku Pavel Slovák.

Přesun na příští roky se vztahuje i na uvažované umístění bezpečnostních prvků u hranického parku a Divadla Staré střelnice. Také v této lokalitě si lidé stěžují na rychle projíždějící automobily.

„Z hlediska stavebního povolení máme vše vyřešeno, a přestože se akce v letošním roce nerealizovala, stavební povolení tím nepropadá. Čeká se ale na dotace. Rozpočet na akci dosahuje 2,6 milionů korun a zatím to vypadá, že bez dotačního příspěvku se úpravy dělat nebudou," doplnil Pavel Slovák.