Zákaz stání?

Jako první jsme poukázali na nedodržování zákazu stání v ulici před obchodem. Ten pravidelně přehlíží jak státní, tak i městská policie.

„Uvedená komunikace byla před několika lety rozšířena. Požádal jsem odbor dopravy o posouzení možnosti zrušit tuto dopravní značku,“ sdělil velitel městské policie Miroslav Mann. S průjezdností ulice by podle něj například hasiči neměli mít starosti.

„V centru města je tento problém většího rozsahu,“ upozornil Mann.

Mluvčí Městského úřadu v Hranicích ke komunikaci před obchodem řekl, že značka odtud zmizí v nejbližších dnech.

Zákaz vjezdu? close zoom_in

Úsměv na rtech všech pozorných řidičů však prozatím i nadále vyvolává další dopravní značka jen o několik metrů vedle. V roce 2009 jsme upozornili na silnici, kde je zákaz vjezdu na parkoviště. Podle doplňující informace je sem vjezd možný pouze ve večerních a nočních hodinách.

„Je to z důvodu zásobování obchodu. Velká vozidla tam pak nebudou mít problém s otočením,“ komentoval tehdy mluvčí Petr Bakovský.

Pokud ale řidič na parkoviště v noci vjede a pak tam své vozidlo nechá zaparkované třeba týden, žádný postih mu nehrozí. Pokutě se naopak vystavuje řidič auta se zásobováním, který do ulice se zákazem vjezdu nesmí vjet.

„To bude ještě odbor dopravy posuzovat se zástupcem dopravní policie,“ sdělil Bakovský nyní.

Nevhodné parkování?

Vyjádřil se tím i k další otázce, o které jsme psali o rok později. Lidem se tehdy nelíbilo, že po revitalizaci části sídliště se zúžily chodníky pro vchod a východ z jednotlivých domů, přibyla schodiště a navíc přímo před výstupy z chodníků parkují auta, jejichž řidiči se podle platné legislativy tím ničeho nezákonného nedopouštějí.

„Zadal jsem úkol odboru dopravy, aby situaci prověřil. Budeme se při tom opírat o případný zásah požárníků nebo záchranky. Vše bude na silnici nakresleno nejpozději v příštím roce,“ slíbil vodorovné značení v podobě žlutých čar na silnici Miroslav Wildner.

Jak je ale vidět, žluté značení zakazující zastavení vozidel se i nadále nachází jen před kontejnery a místní občané musí nevhodně zaparkovaná auta obcházet. (jr)

SOUVISEJÍCÍ

Na Hromůvce hořelo maso

Vjezd na parkoviště je možný jen přes noc

Hromůvka: lidem před domy zavazí zaparkovaná auta