Už od 8. května se tak mohou nechat cyklisté přiblížit směr Valašské Meziříčí, Rožnov pod Radhoštěm a Bumbálka. Zpátky se turisté na kole vydají po své ose a mohou se kochat krásami těchto končin v rámci zájezdu Poznej Cyklostezku Bečvu.

„Od června po září . Myslíme si, že tato doprava na Hranicku chybí. Přívěsu pak budou moci využít školy, zájezdy, firmy," pověděl manažer Tělovýchovné jednoty Sokol Ústí Jiří Smolka

Jeho slova potvrzuje i Barbora Nováková z Turistického informačního centra (TIC).

„Po cyklopřívěsech je velká poptávka na naši stranu. Z Přerova sice jezdi Arriva, ale ti nabírali po cestě cyklisty i z Lipníku, takže se běžně stávalo, že nakonec v autobuse zbylo jen pár volných míst," vysvětlila stávající situaci referentka TIC. „Běžně se nám stávalo, že už v červnu byly veškeré termíny v červenci a srpnu plné.Tím pádem je výborné, že se Ústí povedlo koupit cyklopřívěs, navíc s takovou kapacitou. Je to výborný nápad," pokračovala Barbora Nováková.

close Sokol Ústí jako první na hranicku zakoupil cyklopřívěs k autobusu. Jeho kapacita je 40 kol. Poprvé vyjede do terénu v pátek 8. května. zoom_in

„Do našeho cyklopřívěsu se vejde 40 kol, protože i kapacita našeho autobusu je 40 lidí, takže nemusí mít strach, že by na ně nezbylo místo," doplnil Jiří Smolka.

Poprvé vyjede na Cyklostezku Bečva autobus i s cyklopřívěsem v pátek 8. a sobotu 9. května. Zájemci se už nyní mohou přihlásit a zaplatit v TIC.

Odjezd z Hranic bude v 8 hodin ze Šromotova náměstí, ale autobus bude přistaven už o půl osmé.

Další zastávkou pak budou Hustopeče nad Bečvou na zastávce za semaforem v 8.20.

Cena jízdenky, pokud chtějí cyklisté cestovat na Bumbálku, činí 100 korun nebo 90 korun do Rožnova pod Radhoštěm. Prodloužený víkend tak mohou aktivně využít rodiny s dětmi.

Další výjezdy se budou konat 6., 13. a 27. června.

„Doufáme, že se tyto zájezdy budou lidem líbit. Cyklopřívěs ještě voní novotou, dovezli jsme si ho ve čtvrtek 23. dubna," pochvaloval si manažer TJ Sokol Ústí Jiří Smolka.