Město hodlá tyto prostředky použít na financování svých investičních záměrů – stavbu nového autobusového nádraží za 120 milionů, zbudování kanalizace v příměstských částech, zateplení budov základních škol nebo stavbu Tyršova mostu.

I přes výhrady ze strany opozičních zastupitelů nakonec záměr na přijetí úvěru prošel. Radní již dříve avízovali, že se neobávají vysokého zadlužení.

„Úvěrem se pokryjí naše žádosti do regionálních operačních programů. V případě, že budeme s žádostmi úspěšní, vrátí se nám až 80 procent financí zpět z evropských peněz,“ vysvětloval už před časem náměstek přerovského primátora Josef Kulíšek (ODS).

Velkých dluhů se ale narozdíl od radních obávají někteří zastupitelé. „Velmi se obávám zadlužení města, a proto jsem navrhoval hledat vnitřní úspory,“ uvedl zastupitel Richard Šlechta (SpP).

Ten chtěl na jednání zastupitelstva prosadit, aby město prodalo akcie Kabelové televize a z těchto prostředků byla financována stavba Tyršova mostu. Návrh ale zastupitelé nepodpořili.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika