„Chvála bohu, že to konečně zlikvidují. Už aby to bylo pryč," řekla paní Marie, která bydlí přímo na Komenského ulici. „Samozřejmě že nás ruší, když auto přejede přes retardér. Když řidiči brzdí a pak zase dupnou na plyn, je to ještě horší. Sousedka už kvůli smradu a prachu nemůže otevřít ani okno," podotkla.

Podobného názoru je také další respondent.

„Po Komenského ulici jezdím často. Tlumiče tady dostanou zabrat. Jeden řidič jel rychleji a při nárazu na retardér mu vytekl benzin, který potom museli dlouho likvidovat," konstatoval.

Toužebně očekávaná úprava zpomalovacích prahů vypukne v pátek 26. září, kdy se frekventovaná ulice řidičům úplně uzavře.

„Kompletní uzavírka ale platí jen do sobotních čtrnácti hodin,"uvedl referent odboru správy majetku Pavel Slovák.

Objížďka kvůli uzavírce

Během úplné i částečné uzavírky, která bude v platnosti celkem tři týdny, tedy až do pátku 17. října, budou řidiči objíždět Komenského ulici po třídě Československé armády a kolem kasáren po ulici Kapitána Jaroše.

V rámci akce bude retardér u Prima školky snížený, zcela „z cesty" pak půjde zpomalovací práh u „Doktorského domu". Pozemní prvek u Kroku a zpomalovací polštáře pod křižovatkou s ulicí Zborovská zůstanou prakticky beze změn, pouze se u nich opraví poškozené spáry v žulové dlažbě.

„Tyto úpravy budou součástí celé akce. Jezdí se po nich pět let, proto se i tyto části musejí dát do pořádku. Vše se tak udělá v jednom projektu," sdělil tiskový mluvčí Městského úřadu v Hranicích Petr Bakovský.

Retardéry vadí řidičům i obyvatelům Komenského ulice prakticky od jejich samotné výstavby. Do jejich podoby se ale poprvé může sáhnout až nyní, po vypršení „pětileté udržitelnosti projektu".

Silničních uzavírek v Hranicích v současné době není málo. Omezení se týká Nádražní ulice ve směru k vlakové stanici, v říjnu by mělo konečně dojít také k částečné uzavírce Purgešovy ulice v centru města kvůli opravě propadlin ve vozovce.