Od srpna se Ústečtí a Skaličtí potýkali s objížďkami, které jim prodloužily cestu z domova až o třicet kilometrů. Starosta Ústí přiblížil, co mají v plánu v nejbližších dnech.

„V úterý 27. října se bude lajnovat silnice. A za čtrnáct dní, přesněji 10. listopadu, by se někdy během odpoledne měly otevřít všechny silnice ve směru z Hranic na Ústí a Skaličku," pověděl Libor Vykopal s tím, že zatím je stále neprůjezdná trasa z Ústí na Mariánské údolí a na Kelč.

Poslední etapa započala 16. září, původně měla skončit 30. listopadu, ovšem práce na silnici II/439 se uspíšily o dvacet dní. Objížďka prozatím vede přes Opatovice, Malhotice a Všechovice a dále přes Kelč až do Ústí. Silnice spadá do majetku Olomouckého kraje, který se postaral o celou opravu. Obec se už nyní pochlubit nově spraveným mostem přes Opatovický potok. Na náklady obce se zde vybudovali přechody pro chodce.

Starostka Rouského Daniela Tvrdoňová potvrdila, že provoz už je ve směru na Kelč plynulý.

„Zákaz už zde není a na Horní Těšice je to trochu komplikovanější. Ovšem ačkoliv zde bagrují, auta tímto směrem pouštějí," podotkla s tím, že zákaz nadále platí směrem na Ústí.

„Obyvatelé už si zvykli, ale už se všichni těšíme, až opravy budou za námi a nebudeme muset trasu objíždět přes Malhotice a podobně," uzavřela Daniela Tvrdoňová.