Ve směru na Opatovice už tak řidiči nebudou muset od příštího týdne využívat objízdnou trasu. Do Valmezu či Hustopeč se však stále nedostanou.

„Příští týden by měla být dokončena rekonstrukce hranického úseku silnice I/35. Doufáme, že tak konečně přestanou řidiči bloudit v hranických ulicích a skončí tady zmatky,“ uvedl Pavel Slovák z odboru správy majetku.

Chátrající sokolovna v Hranicích
Omluva: jak jsme se mýlili ohledně rekonstrukce hranické sokolovny

Po dobu uzavírky působila komplikace ve městě především těžká kamionová doprava.

„Kamiony nám tady zajížděly a točily se. Jeden dokonce skončil až na náměstí, tak jej musela policie vyprovodit. Kamiony představují pro cestu velkou zátěž, průjezd jednoho takového těžkého vozidla poničí cestu stejně, jako když po ní projede sto tisíc osobních aut,“ připomněl Pavel Slovák.

Dokončení prvního úseku cesty je klíčové zejména pro řidiče, kteří jezdí směrem na Opatovice, Ústí či Skaličku. Ti už totiž nebudou muset využívat objízdnou trasu. Do Valašského Meziříčí se však po silnici I/35 lidé stále nedostanou.

„Rozběhne se totiž oprava druhého úseku, od Černotína do Milotic,“ prozradil dále Pavel Slovák.

Druhá část rekonstrukce by pak měla trvat přibližně do poloviny října.

Řidiči, kteří se budou chtít dostat z Hranic do Valmezu či do Hustopeč, tak budou muset i nadále využívat objízdnou trasu směrem na Bělotín. 

Rekonstrukce chodníků v Hřbitovní ulici v Hranicích
Rekonstrukce chodníků ve Hřbitovní ulici se prodlužuje. Lidé jsou nespokojení