„Sportovní turnaje se u nás zpravidla konají i za účasti jiných domovů. Tentokrát jsme ale chtěli udělat něco přímo pro naše uživatele, aby si i oni vyzkoušeli atmosféru sportovních her. Zúčastnili se jich vlastně zástupci všech oddělení a v tom je tato akce specifická," řekl pečovatel a jeden z pořadatelů soutěží Pavel Helísek.

Jednotlivá stanoviště měla prověřit nejen dovednosti sportovní, ale třeba také vědomostní. Další zastávky byly zaměřené na zručnost a přesnost účastníků olympiády.

„Vyzkoušel jsem si všechny disciplíny a celkem se mi i dařilo. Něco pro mě bylo jednodušší, jiné soutěže zase složitější. Třeba se skládáním puzzle jsem měl trochu potíže," řekl Jaromír Polášek, jeden ze soutěžících.

V Domově seniorů fungují čtyři oddělení a každé z nich mělo ve čtvrtek své pětičlenné družstvo. „Zájem pak projevili i ostatní klienti, kteří si disciplíny neoficiálně také vyzkoušeli," sdělil Pavel Helísek.

Důležitým faktorem čtvrteční akce bylo venkovní prostředí. Počasí bylo zahradním soutěžím velmi nakloněno. „Když je hezky, snažíme se ty akce směřovat ven, protože zima je poměrně dlouhá. Lidé tady jsou rádi už jen proto, že si mohou užít posezení na zahradě a pod sluníčkem," uzavřel pečovatel Domova seniorů v Hranicích.