„Poslední dobročinné grilování proběhlo minulý měsíc. Byl tady nevidomý Jirka, který dělal hudební doprovod a já jsem na terase griloval. Teď v sobotu tady budou čtyři nevidomí, kteří budou hrát na různé nástroje a zpívat,“ informoval o akci zakladatel organizace TOM – HELP Tomáš Plesník.

Podpora nevidomých

Kromě dobročinného grilování se Tomáš Plesník zabývá i video návody, které mají za úkol ukázat, jak se vypořádat s každodenními věcmi jako zavázáním tkaniček nebo právě vařením. Dalším projektem byla Kavárna ve tmě, která zapojila také nevidomé, kteří za podobné akce dostávají peníze.

„Není to o tom, že bychom někde vybrali peníze a ty by někomu sloužili k zakoupení něčeho. Chci, aby se zapojili do toho procesu mezi lidmi a něco si s nimi řekli. Z těch jídel půjde deset procent nevidomým, kteří tady budou hrát,“ komentoval organizátor spolupráci s nevidomými.

Grilování se vydařilo

První akce dobročinného grilování se vydařila, proto se bude konat i další. „Minule bylo asi padesát vydaných jídel. Teď jsme připraveni na větší nápor, takže předpokládám, že bychom mohli mít okolo stovky jídel,“ slibuje si Tomáš Plesník.

Návštěvníci si určitě přijdou na své. K mání bude italský burger, grilované kuřecí prso na salátu nebo třeba grilované nektarinky s řeckým jogurtem. V srpnu by se nejspíš lidé mohou těšit i na třetí grilování.