„Kromě nich vystoupí i bělotínští učitelé, kteří se každoročně sejdou právě na Vánoce a společně zapívají. Jako host se představí také Ženský komorní sbor Hranice,” popsal průběh jeden z organizátorů a starosta Bělotína Eduard Kavala. Na programu budou pochopitelně vánoční písně a koledy.

„ Měli by tam být i žáci naší Základní umělecké školy Hranice, pobočka Bělotín,” dodal starosta.

Podle něj by měl být kostel prakticky plný obecenstva. „Schází se vždycky hodně rodičů, navíc máme hned potom setkání seniorů. Vždycky to vychází tak, že kostel se prakticky zaplní,“ uvedl Kavala.

Výtěžek z akce půjde na dobrou věc. „Tradičně to posíláme na nadaci, která pomáhá dětem nemocným rakovinou,“ přiblížil dále bělotínský starosta.

První koncert už proběhl v úterý v sousedním Nejdku. „Vládla tam celkem pohodová atmosféra. Představili jsme nové varhany, které jsme čtyři roky dávali dohromady. Vlastně jsme je takto zachránili od jistého zničení, protože kostel, ve kterém byly umístěny, byl napadán zloději. Některé ty píšťaly jsme po dohodě s panem biskupem Lobkowitzem odkoupili a dali je do nejdeckého kostela,“ řekl Kavala s tím, že tyto varhany kopírují barokní charakter.

Poslední koncert této adventní série se uskuteční ve čtvrtek 22. prosince v Bělotíně. Tato akce se koná zejména pro žáky základní školy. „Děti budou mít poslední den školy, ale samozřejmě dveře budou otevřeny pro každého zájemce,“ uzavřel hlavní zástupce obce, která koncerty organizuje. (pm)