Bez muziky by to totiž nešlo. Proto se zástup masek s medvědem, policejním doprovodem a filmovým štábem vydal do ulic Bochoře až uplynulou sobotu.

Podle tradice by masopustní veselice v podobě Vodění medvěda a Pochovávání basy měly končit před popeleční středou, po níž následuje čtyřicetidenní půst od zábavy a veselí, který vyvrcholí velikonočními svátky. V Bochoři si ale dopřávali o tři dny veselí navíc.

„Víme, že porušujeme zásady, ale musím podotknout, že stejně jako řada dalších pořadatelů v okolních obcích. Vždyť například plesová sezona ještě zdaleka neskončila. Bohužel jsme byli letos odkázáni na volný termín kapely z Újezdce, která nás při tradičním Vodění medvěda doprovází,“ prozradil velitel místních dobrovolných hasičů a zároveň člen zastupitelstva obce Jiří Němec.

Dobré nálady si v sobotu užíval i starosta obce, který maškary občerstvil voňavými koblihami a nezbytnou slivovicí.

„Záměr posunutí akce Vodění medvěda byl jediný, aby nás bylo více vidět,“ řekl se smíchem starosta obce Bochoř Ivan Michna. Podle jeho slov se v Bochoři můžeme v nejbližší době těšit na oslavy 715 let od založení obce, které se uskuteční od 1. do 3. května letošního roku.

Celou akci uspořádal místní Sbor dobrovolných hasičů. Ti v loňském roce započali s rekonstrukcí hasičské zbrojnice.

„První přestavba místní hasičárny se datuje k roku 1977, kdy se dělala nástavba. Loni jsme začali s další rekonstrukcí, kterou plánujeme letos dokončit novou fasádou. Příští rok totiž pořádáme oslavy 100 let od založení místního hasičského sboru,“ dodal starosta Němec.
. . .