Už od dnešního dne zcela jistě zpozorují změnu v přízemí obchodního centra Koloseum na třídě 1. máje. Zatímco až doposud si zde lidé chodili pro čerstvé mléko z automatu, teď jim je bude nabízet živá kráva. Za příplatek si budou moci milovníci přírody krávu podojit úplně sami.

Proč už automat nestačí?

„Tímto dosáhneme toho, že mléko bude opravdu nejčerstvější a navíc se nebudou muset stát fronty,“ sdělil nám provozovatel někdejšího automatu s tím, že odpoledne po práci, kdy je o mléko největší zájem, bude lidem k dispozici hned několik krav najednou.

U nákupů ještě zůstaňme. Všechny velké obchodní řetězce letos chystají další novinku, která má potěšit jejich zákazníky. Jen co příští týden skončí mánie kolem Velikonoc, stáhnou z prodeje čokoládové zajíčky. Místo nich se v regálech hned ocitnou Mikulášové s čerty a adventní kalendáře.

„Je to lepší, než pořád vymýšlet, co jiného bychom do těch polic měli dávat. Nevím, proč by se třeba okýnka na čokoládovém adventním kalendáři měla otvírat jen v prosinci. Myslím si, že jednu malou čokoládku denně si zaslouží každý i v květnu, červnu a dalších měsících,“ nabádá zákazníky k nákupu jedna z prodavaček hranického supermarketu.

Předzpěvačkou Madonny bude Lady Gaga

Po zcela novém typu dramaturgie sahá letos na jaře i Městské kulturní zařízení. Návštěvnost Zámeckého klubu chtějí zvýšit tím, že na tamním pódiu nechají vystupovat opravdové hvězdy, které až doposud měly do zámeckého sklepení vstup přísně zakázán.

„Ještě do začátku letních prázdnin se mohou návštěvníci těšit třeba na koncert Madonny. Obáváme se ale malé návštěvnosti, proto jí jako předzpěvačka vypomůže Lady Gaga,“ prozradil zatím tajný program Zámeckého klubu jeden z jeho pracovníků.

Tobogán na Plovárně změní svou trasu

Dohoda roku – tak by se dal nazvat plán firem Povodí Moravy a Ekoltes Hranice. Návštěvníci hranického krytého bazénu budou mít o jednu atrakci navíc. Oranžový tobogán, který na Plovárně funguje od roku 2006, změní od letošního roku svoji trasu. Povede totiž do nedaleké Bečvy.

„Je to vlastně oboustranně výhodný kompromis. Zatímco Povodí Moravy se potýká se stále větším nedostatkem vody v Bečvě, a to hlavně v letních měsících, my máme na bazéně přes léto otevřeno 12 hodin denně a převedení trasy tobogánu do Bečvy zvýší její průtok na dvojnásobek,“ informovala jedna z pokladních hranického bazénu.

Pozn.: Tato zpráva je zcela smyšlená, vyšla jako součást aprílového vydáníHranického deníku