„Společnost DAS je jedním z našich prvních a nejvýznamnějších partnerů. V začátcích jsme pro ně vytvořili menší výrobní provoz a k dnešnímu dni narostli přibližně o sto procent a dál rostou. Samozřejmě, že nás to těší," řekl regionální ředitel CTParku David Chládek.

Do této chvíle vyráběla společnost DAS autosedačky pro automobilovou značku Hyundai. Nyní se firma dohodla na spolupráci také s Volvem. Celá nová hala tak bude sloužit právě k výrobě pro švédskou automobilku.

Rozšíření výroby by mělo přinést padesátku nových pracovních míst. Jak sama korejská firma, tak celý CTPark tím jen dál posiluje svou důležitost pro region, co se nabídky pracovních pozic týká.

„V roce 2010 jsme převzali areál od výrobce televizních obrazovek. Vybudovali jsme zde zónu, kde našlo práci v různých odvětvích více než 1800 lidí. Do konce roku se má počet zvýšit dokonce na dva tisíce míst. Určitě máme zájem se stále posouvat," uvedl David Chládek.

Podpora od města

Město Hranice projekt podporuje. Podle starosty města Jiřího Kudláčka je však za dnešní velice nízké nezaměstnanosti potřeba brát na zřetel, zda zahraniční společnosti nepřetahují pracovní sílu českým firmám.

„V tuto chvíli v rámci politiky Olomouckého kraje nepreferujeme zahraniční firmy na úkor společností českých. Nezaměstnanost se teď pohybuje na velice nízké úrovni, a rozhodně nechceme, aby cizí podniky přetahovali zaměstnance těm českým," hodnotí starosta.

„Možná by bylo dobré také připomenout, že investice tohoto typu potřebují úzkou spolupráci s krajem. Především v otázce dopravní infrastruktury, kterou je potřeba kvalitně zajistit," doplnil Jiří Kudláček. 

Autor: David Král