V hospůdce ve sportovním areálu Na kluzišti v Drahotuších vsadili na pravidelné pořádání koštů a v sobotu večer se tu ochutnávaly vzorky kysaného zelí.

„Chceme, aby se lidé sešli a dobré jídlo je základ. Už jsme dělali ochutnávky štrůdlů, ale také guláše nebo slivovice. Tentokrát jsme vyzkoušeli novinku – kysané zelí," přiblížil provozovatel Pavel Veverka. V hospodě se sešly téměř tři desítky místních.

„Soutěžních vzorků bylo šest a dodali je převážně naši lidé z Drahotuš nebo z Hranic," doplnila ho za pořadatele také Petra Veverková. Ceny pro vítěze byly stylové a originální – majitel nejlepšího vzorku kysaného zelí si mohl odnést pečenou kachnu, druhou cenou byly knedlíky a třetí čerstvé hlávkové zelí.

„Je dost možné, že se vítěz o upečenou kačenu podělí s ostatními, takže si na ní nakonec pochutnají všichni. Proto také ty knedlíky jako druhá cena," smál se provozovatel.

Vzorek kysaného zelí odevzdala do soutěže také Petra Staškovanová z Drahotuš.

„Domácí zelí je domácí zelí. To z obchodu nikdy nechutná tak dobře. Na přípravu potřebujete křen, jaderničky, cibuli a kmín. Nejzábavnější fází je samozřejmě šlapání v kamenicové nádobě, na tom se podílí vždycky celá rodina," vylíčila.