„Chceme, aby si to pěkně užili. Pro děti z prvního stupně jsme proto uspořádali karneval. Vyzdobili jsme tělocvičnu a žáci z vyšších ročníku si pro ně připravili různé soutěže, hry a také diskotéku,“ popsala Radka Březíková z drahotušské školy.

Nepropásněte! Fotky prvňáčků ze všech hranických školTěšilo se tento týden vaše dítě z prvního vysvědčení? Nenechte si ujít speciální číslo vašeho týdeníku.
V pátečním vydání Hranického týdne najdete celou dvoustranu třídních fotografií prvňáčků všech hranických škol - tedy ze ZŠ 1. máje, Šromotovo, Struhlovsko a Drahotuše.

Váš oblíbený regionální týdeník vychází v pátek 3. února.

A jak si vedli první pololetí školního roku drahotušští prvňáci?

„Musím říct, že letos se nám sešli opravdu skvělí žáci. Všichni jsou moc šikovní. Krom jedné dívenky, která byla dlouhodobě nemocná, mají všichni samé jednička,“ pochválila své žáky třídní učitelka Milena Foltýnková, která jich má v lavicích šestnáct.

„Ve škole je to dobrý, naučil jsem příklady s dominovýma kartama, čtu, píšu a taky počítám. Mám tady hodně kamarádů,“ řekl spokojeně šestiletý Tomášek Klevar, který přiznal, že nejraději má ale stejně tělocvik.

Školáky od pátku čeká celkem deset dnů volna. Na páteční pololetní prázdniny totiž letos v našem okrese navazují hned týdenní prázdniny jarní.