Letošní už 23. ročník láká na stovky kraslic, ozdobené nejrůznějšími technikami, k vidění je zde i mnoho velikonočních aranžmá a ozdob a nechybí ani ukázka tradiční venkovské jizby v době velikonoční.

Tento rok se do expozice zapojilo 35 jednotlivců a osm kolektivů.

„Moc děkuji všem, kteří přispěli svými výtvory a výrobky na velikonoční výstavu, i těm kteří mi ji pomáhali nachystat. Bez nich a jejich pomoci bych to nezvládla,“ řekla s úsměvem při zahájení velikonoční výstavy majitelka galerie M+M Anna Musilová, která v těchto březnových dnech oslaví významné jubileum. První gratulanti se objevili už na vernisáži.

„Ale vždyť já mám pocit, že je mi spíš 58 let,“ zavtipkovala Anna Musilová.

První březnový víkend využili někteří nadšenci zamrzlé Kuchyňky i Bečvy v Hranicích a vyrazili si zabruslit
Zábava na ledě: o víkendu se bruslilo na Bečvě i na Kuchyňce

K milé rodinné atmosféře, kterou se v této galerii mohou pochlubit všechny vernisáže i expozice, přispělo také malé hudební vystoupení.

Svou premiéru před publikem zažila Justýnka Václavíková ze Základní umělecké školy Hranice, která zahrála na klavír hned několik skladeb. Ačkoliv hraje teprve rok, čeká ji zanedlouho mezinárodní soutěž v Ostravě. Jako další vystoupily v krátkém velikonočním programu děti z hranického folklorního kroužku Rozmarýnek.

Velikonoční výstavu v hranické Galerii M+M v Jurikově ulici můžete navštívit až do 30. března. Otevřeno je denně od 13 do 17 hodina a po zazvonění také dopoledne. 

Rozkulačeno! ve dvoraně hranického zámku
Výstavu Rozkulačeno! uvedla v Hranicích senátorka