„S úmyslem, pořádat soutěž v požárním útoku družstev mužů nad pětatřicet let z našeho okolí jsem přišel já. Akcí, které zde v průběhu roku pořádám, je víc, například pyžamový bál nebo košt slivovice,“ prozradil pořadatel akce a člen dobrovolných hasičů Hluzov Josef Rýpar, který dodal, že s organizací pomohla obec, která pořadatelům vyšla hodně vstříc. Hudební kulisy se ujal místní Dj Stone.

Program pro děti odstartoval v 15 hodin. Připravena pro ně byla různá stanoviště. Děti si tak mohly vyzkoušet například střelbu ze vzduchovky, malování na obličej, chůzi na chůdách nebo si mohly zaskotačit ve skákacím hradu.

Od 16 hodin se pozornost příchozích přesunula na hráz rybníku, kde proběhla soutěž v požárním útoku družstev mužů nad pětatřicet let. Pro hasiče to byla poslední soutěž sezony.

Závodu se zúčastnilo celkem pět týmu z nedalekého okolí – domácí Hluzov, Černotín, Hustopeče nad Bečvou, Milotice a Vysoká. Obhajujícím týmem pak byl ten z Hustopečí.

„Na dnešní soutěž jsme se připravovali stejně, jako na každou jinou. Je to závěrečná soutěž, a každý rok se na ni těšíme. Našim cílem je obhájit loňské vítězství. Nic jiného, než první místo dnes nebereme,“ řekl s úsměvem člen týmu Hustopečí nad Bečvou Roman Vacula.

Týmy se, i přes zamračené počasí, s vysokým nasazením rvaly o celkové vítězství. Na to, aby závod probíhal podle pravidel, dohlížela rozhodčí Marta Stoklasová z Milotic. „Hodnotí se čas, a také aby vše proběhlo podle pravidel požárního sportu,“ zdůraznila.

Lidé závodníky podporovali hlasitým pokřikem a potleskem. Pro mnohé z přítomných dětí se požárnici stali velikým vzorem.

„Jednou bych se chtěl také stát Hasičem, ale bohužel nemám čas chodit k hasičům trénovat, protože hraji fotbal, ten mě zatím baví víc,“ vysvětlil desetiletý Petr Hon z Černotína, který se s prázdninami přišel rozloučit společně se svojí maminkou.