Jak dlouho vykonáváte starostu v obci Dolní Těšice?

Starostou jsem od začátku volebního období, od listopadu loňského roku. Jedná se o mé první volební období.

Jaké máte ve svém prvním volebním období plány s obcí?

Každá obec má určitě spoustu starostí, které ji trápí. U nás bychom rádi vyřešili problém s autobusovými zastávkami. Na ně jsme požádali krajský úřad Olomouckého kraje o dotace.

A další plánované akce?

Potřebovali bychom opravit fasádu na kapličce. Stejně tak fasádu i na kulturním domě a výletišti. Velký problém máme se špatnou a hodně rozbitou komunikací směrem na Skaličku. Ještě bychom potřebovali vyřešit problém okolo zemědělského družstva ve Skaličce, které bylo v likvidaci a zbyly nám po nich staré vepříny.Jak vidíte, úkolů je poměrně hodně.

Směrem na Skaličku stojí jedna z nejzajímavějších staveb ve vaší oblasti. Patří zdejší přehrada do katastru vaší obec?

S přehradou je to trochu složitější. Část patří pod Horní Těšice a část pod Skaličku. Navíc ještě komunikace vedoucí kolem patří do katastru Dolních Těšic. Nám v oblasti patří zejména nějaké rybníky.

Na přehradu bych trochu navázal. Zajímalo by mě, na co byste do obce pozval turisty a návštěvníky?

Nic speciálního u nás asi nemáme. Jmenoval bych pár křížů, boží muka a máme strom roku v Olomouckém kraji. Myslím si, že zajímavostí je i výletiště a na malou obec jako jsme my i pěkný sportovní areál.

O svých plánech jste už mluvil. Jaká je ale největší investiční akce, kterou máte jako obec na letošní rok naplánovanou?

Jsme malá obec s malým rozpočtem, proto si příliš vyskakovat nemůžeme. Rádi bychom trochu lépe vybavili sbor dobrovolných hasičů. Největší akcí ale bude vybavení a výstavba autobusových zastávek. Příští rok bychom rádi připravili rekonstrukci kulturního domu.

S kulturním domem souvisí i kulturní akce. Jaké největší můžeme vidět v Horních Těšicích?

Akce pořádá obec spolu s hasiči. Snažíme se dělat akce zejména pro děti, jako například dětský den. Jinak využíváme i našeho hřiště, kde se každoročně koná fotbalové utkání staří proti mladým nebo poslední dobou spíše svobodní proti ženatým.

Vaše obec je součástí mikroregionu Hranicko. Jak se vám daří spolupráce s ostatními obcemi?

Myslím si, že s mikroregionem Hranicko i s městem Hranice je spolupráce nadstandartní. Můžu oběma stranám jen poděkovat, protože spolupráce je opravdu na výborné úrovni.

Vždy nám vycházejí vstříc ve všech problémech i otázkách a daří se nám nacházet vždy společná řešení.

Kdybyste měl obec přiblížit po stránce občanského vybavení, co zajímavého byste vyzdvihl?

Máme zde výletiště, kde se pořádají nejrůznější zábavy. Máme kulturní dům, kde pořádáme plesy a různá setkání. Dále je u nás sportovní areál a fotbalové hřiště.

Pokud byste měl na závěr nalákat obyvatele k přestěhování do vaší obce. Co byste jim nabídl?

Jsme pěkná, malá a klidná obec. Je zde i velmi dobrá dostupnost do Hranice. (zem)

Stav: rozvedený

Počet dětí: 3

Znamení: Rak

Nejoblíbenější koníček: auta

Největší neřest: nemám

Oblíbený film: obecně kriminálky

Oblíbená hudba: rocková

Oblíbené jídlo: česká kuchyně