„Ze zastávky u staré pošty jezdím jen občas, ale když prší, tak ani nehledám nějaký přístřešek a radši stojím s deštníkem venku,“ řekla jedna z cestujících Helena Šromová.

Tento problém vyřeší nové zastávky, které budou vyrobeny z tvrzeného skla a kovu.

„Vypadat budou stejně jako již zrekonstruované zastávky na Šromotově náměstí nebo na sídlišti Nová,“ řekl k plánované výstavbě mluvčí městského úřadu v Hranicích Petr Bakovský.

Cestující se tak dočkají tří nových zastávek na Třídě 1. máje, kde bude výstavba zastávek spojena s rekonstrukcí silnice, další budou v ulici Nádražní a Alešově, na Motošíně, na Třídě Čs. Armády u Bonveru, v ulici Partyzánská u odborného učiliště a na Struhlovsku.

Na většině z těchto míst se nachází jen stojany značící zastávku autobusu, naprosto chybí přístřešek pro cestující, do kterého by se mohli schovat za nepřízně počasí.

„Na výstavbu zastávek se nám podařilo získat dotaci ve výši čtyř milionů,“ dodal Bakovský. Se stavbou se začne v červenci, v září by již měly všechny zastávky stát.

PETRA ANDRÝSKOVÁ

Jak budou nové zastávky vypadat? Třeba tak, jako ta již zrekonstruovaná na Motošíně

Zastávky v Hranicích by již brzy měly mít jednotnou podobu. Město je chce upravit ve stejném duchu, jako zastávku na Motošíně