Na slavnostní finále, které proběhne v Sokolovně 13. března, se připravuje několik dívek ve věku od třinácti do patnácti let.

„Soutěž se v těchto dnech začala naplno rozjíždět. Loňský ročník jsme zaměřili na prezentaci různých států, téma letošního ročníku nechceme zatím zveřejňovat a pokusíme se je držet co nejdéle v tajnosti,“ sdělila ředitelka hranického Domu dětí a mládeže Blanka Šturalová.

Kandidátky na titul Dívka roku 2009 si včera zkoušely například správnou chůzi před zrcadlem, vystupování před publikem, nechyběly ani první rozhovory pro místní televizi.

Všechny čeká náročných šest týdnů, během nichž nacvičí společnou sestavu aerobiku a budou se připravovat na všechny čtyři disciplíny, které je v polovině března před zaplněnou Sokolovnou čekají. Již tradičně k nim patří rozhovor s moderátorem a představení publiku, aerobik, volná disciplína a závěrečná módní přehlídka.

„Rádi bychom i letos připravily tak úspěšné soutěžící, jak se nám podařilo v loňském jubilejním desátém ročníku. Finalistky tehdy bodovaly i v celostátním kole soutěže a dostaly smlouvu s modelingovou agenturou. Jak bude jejich kariéra pokračovat, už je v jejich rukou,“ připomněla Šturalová.

V sále Domu dětí a mládeže se budou dívky scházet dvakrát týdně. Do přípravy vstoupí jarní prázdniny. Týden po jejich skončení budou Hranice znát jméno v pořadí jedenácté Dívky roku.

Připravujeme také tradiční rozhovory s finalistkami. Na deset otázek a odpovědí pro každou finalistku se můžete těšit v Hranickém týdnu v pátek 20. února.