„O výstavbě čerpací stanice v blízkosti naší prodejny stále uvažujeme a v současné době vyhodnocujeme zpracované studie a analýzy,“ informoval ředitel komunikace společnosti Ahold Czech Republic Libor Kytýr.

Benzínka má vedle hypermarketu vzniknout přesto, že ve zhruba dvousetmetrovém okruhu se nacházejí další dvě čerpací stanice. Jedna z nich navíc leží přímo u hlavní čtyřproudé komunikace 1/47 a nabízí řadu doplňkových služeb, jako je myčka osobních automobilů, vysavač nebo kompresor pro huštění tlaku v pneumatikách.

Místní benzinku moc nechtějí

Obyvatelé okolních domů pod svými okny další stanici nechtějí.

„Myslím, že bohatě stačí to, co už tady je. Hranice jsou malé město na to, aby tady bylo tolik benzínek. Navíc se většina provozu přesunula na dálnici, kde není benzínka ani jedna,“ poukazuje Lucie Červínková ze sídliště CVH.

Někteří řidiči však možnost nákupu v obchodě a natankování v jednom vítají.

„Manželka může zatím nakoupit a já natankuji,“ řekl s úsměvem jeden z nich.

Konkurence se Ahold nebojí. Spoléhá na to, že svým zákazníkům, kteří nakoupí zboží v hypermarketu nad určitou hodnotu, nabídne slevu na pohonné látky. Lidé na podobné akce většinou slyší a slevu, která však při tankování do osobního automobilu má hodnotu maximálně dvacet korun, chtějí za každou cenu využít. Na menší počet řidičů, kteří přijedou natankovat plnou nádrž, se tak spíše budou muset připravit majitelé stávajících pump.

„Už teď je jisté, že k samotnému zahájení stavby nedojde během letošního roku. O tom, kdy stavbu zahájíme, budeme veřejnost včas informovat,“ doplnil Kytýr.