„Máme největší výběr na Hranicku, jako jediní například prodáváme třeboňské kapry, kteří k nám váží dlouhou cestu, zákazníci si ale mohou vybrat i ze spousty dalších ryb," uvedl majitel obchodu Stanislav Beránek.

V nabídce nechybí ani smažený kapr, náladu zájemcům zpestří i horký punč. Podle Stanislava Beránka patří kapr k našim nejodolnějším rybám, zákazníci tak nemusí mít strach, že by do Vánoc nepřežil, je ovšem důležité správně jej uchovávat.

„Hned po příchodu domů by měl kapr poputovat do vany, kterou by pak lidé měli jednou až dvakrát denně prokysličovat napuštěním části nové vody. Voda ovšem nemusí být průzračně čistá, protože kapři chlór právě nemilují," vysvětlil rybář.

Přestože ovšem kapři patří k odolným tvorům, vypouštět je zpět do volné přírody Stanislav Beránek nedoporučuje.

„Své přirozené prostředí kapři opustili už zhruba před dvěma měsíci, kdy je třeboňští rybáři přestěhovali do čistících sádek, po takovém zásahu je pro většinu z nich návrat do řeky nemožný," uvedl rybář.

Cena za kilogram kapra startuje na 86 korunách, ceny za výběrové kapry jsou pak vyšší. Za kilogram amura zákazníci zaplatí 98 korun, u štiky je pak cena nejvyšší, zákazníci se ji dozví na místě.

Autor: Kristýna Černohorská