I přes nepřízeň počasí se na závody sjelo přes pětasedmdesát týmů třech výkonnostních kategoriích z Česka i ze Slovenska. Závody sestávaly ze zkoušky a dvou netradičních open běhů.

Těmi jsou tyto závody unikátní a závodníky velmi oblíbené. Open běh Žabákova cesta se skládal pouze ze skokových překážek a Norníkovo bludiště prověřuje orientaci psovoda v zamotané trase mezi samými tunely. V těchto bězích měří své síly na stejných parkurech jak začínající týmy, tak ostřílení závodníci vyšších kategorií. Často rozhodují o vítězi setinky vteřiny.

Závody posuzovala milá rozhodčí, slečna Adéla Havlíčková, která sama je od dětských let úspěšnou závodnicí a reprezentantkou agility. V minulých letech získala například titul mistr agility jednotlivců a mistr agility družstev na MČRM. V září 2024 to bude právě ona, kdo bude společně s maďarskou rozhodčí Zsófi Bíró, posuzovat mistrovství mládeže ČR.

Mezi členy Agility Hranice je většina aktivních závodníků, a proto také byli po vyhodnocení výsledků často vidět na stupních vítězů červená klubová trička.

Ve zkouškových bězích dle jednotlivých kategorií slavili medailové úspěchy:

První místa – Tereza Navrátilová a Ozzy (SA1), Zuzana Krpatová a Bibi (MA1), Sára Bartoňková a Lucinka (MA3), Matěj Machala a Elza (LA1), Jana Zatloukalová a Fox (LA2), Klára Braunerová a Bága (LA3).
Druhá místa – Barbora Malenovská a Tessie (SA1), Nela Tichánková a Míša (MA3), Daria Indrová a Bella (IA2).
Třetí místa – Ivana Tichánková a Elis (MA3), Daniela Viačková a Editka (LA1), Kateřina Navrátilová a Amigo (LA3).

Nástrahy Žabákovy cesty mezi samými skočkami nejlépe zvládli:

Sára Bartoňková s Artym (1. místo IA), Daria Indrová s Bellou (3. místo IA), Monika Kuchařová s Missi (3. místo LA) a Sára Bartoňková s Lucinkou (3. místo MA).

Norníkovo bludiště sestávající jen z tunelů zamotalo hlavu nejen psům, ale i jejich psovodům. Nejlépe se s ním popasovali tři domácí závodníci:

Daria Indrová s Bellou (3. místo IA), Alena Frankovičová s Bernie (2. Místo SA) a Kateřina Navrátilová s Riem (1. místo LA).

Součtem výsledků open běhů jsme na konci dne mohli oznámit celkové vítěze. Ani tady nechyběli členové Agility Hranice:

Sára Bartoňková s Lucinkou 3. místo MA a s Artym 2. místo v IA
Daria Indrová s Bellou 2. místo v IA
Monika Kuchařová s Missi 3. místo v LA

I přes celodenní střídání počasí od deště přes slunce po další déšť se všechny týmy s nelehkým terénem popraly na výbornou a odjížděly z Hranic spokojení. Úsměvy závodníků na stupních vítězů byly příslibem, že se do Hranic na další závody pořádané členy Agility Hranice, budou opět rádi vracet. Děkujeme za podporu partnerům akce a Městu Hranice.

Srdečně zveme diváky na další závody v roce 2024 a to Hranické Hrátky, které se budou konat 1. září.

Autor
Barbora Malenovská