Podle informací z celé republiky se sčítání neobešlo bez potíží. Hranicím se ovšem veškeré problémy vyhýbají.

„Musím říct, že jsme vůbec neměli žádné problémy. Ani se nám na poště netvořily žádné fronty,“ uvedla pracovnice hranické pobočky České pošty, která si nepřála uvést své jméno.

Svou práci zde zvládli i komisaři v terénu.

„Ani na ně jsme nezaznamenali žádné stížnosti. Vše zvládali bez větších potíží,“ dodala pracovnice pošty. Lidé od soboty mohou vyplněné formuláře odevzdávat jak u přepážky pošty v Hranicích, tak je v obálkách vhazovat do schránek.

Lipník - fronta na poště

O něco jiná je situace v Lipníku nad Bečvou

„Nešlo o nic hrozného. Na poště jsem nejdříve vystála frontu. Když se na mě konečně dostalo, tak mě pracovnice přepážky seřvala, že nesu formulář moc brzy,“ uvedla pětatřicetiletá Dana Rožníčková z Lipníka.

Jiní lidé si zase stěžovali, že komisař jim přinesl o jeden formulář méně. Zapomnělo se totiž na jejich už skoro půlroční dítě.

„Nebudu poskytovat žádné informace. Na podobné věci máme tiskového mluvčího,“ odmítla odpovědět na jakékoliv otázky pracovnice České pošty v Lipníku nad Bečvou.

Cesta vede i pře web

V současné době už probíhá závěrečná fáze sčítání. Lidé posílají vyplněné formuláře po internetu nebo je odnášejí vyplněné do schránek. Velice populární je zatím sčítání po internetu. Každou vteřinu odevzdalo vyplněný formulář pomocí webu pět lidí. „Elektronické sčítání lidu se rozeběhlo výborně. Systém vše zvládá bez problémů a každou hodinu naskakují další tisíce formulářů, které lidé poslali po internetu," uvedl mluvčí celého projektu Ondřej Kubala.

Na vyplnění a odevzdání zbývá všem ještě spousta času, protože posledním dnem, kdy musí být všechny vyplněné, je 14. duben. (zem)