„Jedná se o čtvrtý ročník naší merendy. Jsme rádi, že můžeme podobnou akci pro děti uspořádat,“ uvedla předsedkyně Spolku žen v Rouském Liběna Hrešková. Po úvodním zahájení došlo na promenádu masek, kdy se všem přihlížejícím při tanci představily všechny masky. Na parketu se objevili čertíci, včelky, princezny nebo králiček. Poté už nastalo vystoupení orientálních tanečnic Najmah.

„Merendu pořádáme hlavně pro děti z dětských domovů, ale zváni jsou vždy samozřejmě i všichni ostatní,“ řekla Liběna Hrešková. Po exotických tanečnicích opět pozvala na parket všechny děti, které se zase trochu protáhly při tónech nejznámějších dětských písniček a hitů. Tanec ale nebyl jedinou zábavou celého odpoledne. Na všechny masky ještě čekala volba Miss merenda a Miss porota. „Vůbec nezáleží, zda jde o masku, ve které je kluk nebo holka. Vyhrát může kdokoliv, koho porota vybere,“ doplnila Liběna Hrešková. Na všechny také později odpoledne čekala bohatá tombola. „Doufám, že něco vyhraji,“ řekl nesměle jeden malý čertík, který se představil jako Péťa.

„Vstup i všechno ostatní zde mají děti zadarmo. Jsme rádi, že na ceny nám přispěli sponzoři, protože jinak bychom podobnou akci uspořádat nemohli,“ poznamenala na závěr Liběna Hrešková, předsedkyně pořádajícího Spolku žen v Rouském.