Ukliďme Česko je dobrovolnická akce, která probíhá na území celé republiky. Jejím cílem je uklidit nelegální černé skládky a nepořádek. Do organizace brigády se již po několikáté pustilo také město Hranice.

Zájemci se sešli v sobotu 6. dubna ráno v Zámecké zahradě. Poté vyrazili na trasu městem, která měla celkem 15 zastavení. Na rozdíl od předchozích ročníků tentokrát přálo počasí. Také díky tomu dobrovolníci nasbírali asi 1,2 tuny odpadu, což je o polovinu více než loni.

V tentýž den se uklízelo také v nedaleké Skaličce. V devět hodin se začalo plnit výletiště před místní sokolovnou. Akce je mezi místními obyvateli dlouhodobě oblíbená.

Takto to vypadalo na loňském TaťánaFESTU.
Hranice zavzpomínají na významnou rodačku. Hold jí vzdají hudebním festivalem

„Přišly celé rodiny, aby podpořily vyhlášenou akci a hlavně vyčistily okolí vesnice od veškerého odpadu. Paní starostka nám zajistila vše potřebné. Každý dostal pytel se jmenovkou a rukavice. Lidé se pak rozdělili do skupin, ve kterých měli pytel zvlášť na papír, plast, sklo, kovy a elekro," uvedl jeden z účastníků František Pavlík. Všichni zúčastněni si po odvedené práci mohli opéct špekáčky u ohniště.