Mezi prodejci se tak oblevila základní umělecká škola, základní škola ze Struhlovska a Nové, střední průmyslová škola, Denní centrum Archa i Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Fénix z místní Charity, vzdělávací centrum U kocoura Mikeše a samozřejmě pořadatel akce Dům dětí a mládeže Hranice.

„Veškerý výtěžek, který si jednotlivé instituce odnesly, putuje na zakoupení vzdělávacích, výchovných, rehabilitačních a kompenzačních pomůcek," vysvětlila jedna z organizátorek akce Darina Jarolimová.

Účast hodnotili prodejci kladně. „Tentokrát jsme s výdělkem opravdu spokojení. Naší novinkou bylo broušené sklo a byl o něj celkem zájem," hodnotil učitel výtvarného oboru ZUŠ Tomáš Janík.

Návštěvníci se na místě mohli zapojit do rukodělných dílniček, nakoupit vánoční dárečky a drobnosti pro potěšení nebo zhlédnout vystoupení bohatého doprovodného programu. Před publikem se postupně vystřídali žáci základní umělecké školy, kteří zahráli v hobojovém duu, klarinetovém triu s klávesy nebo smyčcovém orchestru a dalších menších seskupeních. Doplňovali je hráči z Domu dětí a mládeže, kteří vzali do rukou kytary a flétny. Vesměs hudební program zpestřily děti z mateřské školy Struhlovsko, jejichž Slunečnice divákům zatančily. Odpoledne vznosně uzavřel Ženský komorní sbor, který taktéž funguje pod DDM Hranice.

V rámci celorepublikové události Vypouštění balonků s přáním Ježíškovi přítomné děti dostaly nafukovací balónky a hromadně je vypustili do nebe.

„Jedná se o pokus o rekord, neboť se do akce zapojila řada měst České republiky a balónky jsme vypustili všichni současně. My jsme letos rozdali 660 kusů," řekla Jarolimová z Domu dětí a mládeže.

I organizátoři byli s letošní návštěvností spokojení. „Navzdory menšímu množství prodávajících organizací byly výdělky vyšší. Jsem za to ráda, neboť peníze putují na rehabilitační a kompenzační pomůcky, které děti opravdu potřebují," uzavřela jarmark ředitelka DDM Hranice Blanka Šturalová.

Veronika Hlavinková