„Pokud zjistíme vozidlo, ze kterého může být potenciální vrak, hned ho monitorujeme. Kolegové se snaží pořídit fotografie, dokud jsou na autě ještě poznávací značky,“ prohlásil velitel městské policie Miroslav Mann.

Odstavená vozidla působí ve městech velké problémy. Nejen, že zabírají parkovací místa, ale většinou vadí v úklidu nebo dokonce sanitkám a hasičům.

„Pro město jsou vraky opravdu velkým problémem. U nás naštěstí funguje dobrá spolupráce s městskou policií,“ popsal mluvčí radnice Petr Bakovský.

Pokud strážníci zjistí nepojízdné vozidlo ve městě, předají všechny informace na Odbor dopravy. Na nich už je další řešení nastalé situace.

„Odbor dopravy upozorní majitele, aby do dvou měsíců vrak odstranil,“ doplnil Miroslav Mann. Pokud odstranění majitel neudělá, učiní tak město na náklady zjištěného majitele auta.

V Hranicích se v loňském roce městské policii s vlastníky nepojízdných aut domluvit dařilo.

„Za celý rok jsme zaznamenali deset případů nepojízdných vozidel a z devíti majiteli jsme se dokázali domluvit,“ poznamenal na závěr velitel městské police v Hranicích Miroslav Mann.