ANO tak v budoucím zastupitelstvu bude mít pět mandátů.

Po čtyřech křeslech si rozdělí ČSSD (16,35), Hranice 2000 (16,35) a Otevřená radnice (15,97).

Tři posty obsadí kandidáti Komunistické strany Čech a Moravy (14,70). Dvě místa v hranickém zastupitelstvu najdou představitelé KDU-ČSL (9,18) a poslední pozice v tomto městském orgánu patří Občanské demokratické straně (7,12).

„Vnímáme to jako vítězství. Jenže k tomu, aby se některé věci daly měnit, potřebujeme v zastupitelstvu nadpoloviční většinu. A je otázka, jak se na tyto věci budou dívat ostatní, protože ANO v zastupitelstvu nebude samotné," řekl v obsáhlém rozhovoru pro Přerovský a hranický deník lídr kandidátky ANO Jiří Kudláček.

Ten však v rámci hnutí po sečtení preferenčních hlasů u voličů klesl z první příčky až na čtvrtou pozici.

Přehled všech hranických zastupitelů ZDE

Post starosty není zásadní cíl

Blížící se vyjednávání o možné koalici příliš rozebírat nechtěl, spolupráce je ale podle jeho slov možná se všemi stranami, které budou mít v zastupitelstvu zastoupení.

„Nevylučuji ani komunistickou stranu. Osobně jsem totiž přesvědčený o tom, že politika ve městě by neměla být založená na ideologiích. Měla by být postavená na schopných lidech, kteří to jsou ochotni nějakým směrem tlačit," uvedl.

Od jednání volebních stran se nyní bude odvíjet také obsazení důležitých postů, které jsou v Hranicích vykonávané profesionálně. Mezi nimi samozřejmě také funkce starosty.

„Post starosty pro mě není zcela zásadní cíl. Pokud nikdo nebude mít zájem, jsme připraveni funkci starosty vzít, ale kandidátů je hned několik. Může to být opět paní Ondriášová, může to být pan Juračka. Do hry vstoupil také magistr Lesák. Těch kandidátů ve stranách je podle mě minimálně pět," sdělil závěrem Jiří Kudláček.