Do foyer na Staré radnici se zakladateli demokratického státu přišli poklonit představitelé Armády České republiky, místního Sokola i městského úřadu. Nechyběli ale ani další hraničtí obyvatelé.

„Masaryk je především zakladatel Československa. Nebýt jeho, nebylo by ani Československé republiky. Byl to člověk, který založil demokratické Československo a podle těchto demokratických zásad fungoval stát až do osmačtyřicátého roku. Bohužel pak se situace změnila," řekl předseda hranického Sokola Pavel Vývoda, který se akce zúčastnil.

Podle jeho slov by i dnešní lidé mohli v Masarykově odkazu hledat inspiraci. „To, čemu dnes říkáme demokratický režim, určitě není demokracie podle představ prezidenta Masaryka. Právě té masarykovské demokracii se všichni musíme ještě hodně učit," dodal.

Slova díků měli k politikovi, který se narodil před sto šedesáti dvěma lety v Hodoníně, i další zúčastění pietní akce. „Žil jako výjimečný člověk, který svou moudrostí, vzdělaností a prací získal obdiv, úctu a lásku celého národa," prohlásil ve svém tradičním projevu plukovník Karel Loučka. (pm)