„Na dnešní den jsme svolali ustavující mezinárodní komisi pro chov,“ sdělil na začátek dopravní inženýr Vojenských lesů a statků Lipník nad Bečvou Jan Jeniš. Komise se sešla, aby ohodnotila a obodovala trofeje ulovené ve všech honitbách Vojenských lesů v celé České republice za poslední rok.

„Přímo zde se jedná hlavně o trofeje získané v naší honitbě Libavá, která má třiatřicet tisíc hektarů. Ale jsou zde i některé z jiných honiteb v rámci Vojenských lesů,“ informoval ředitel Střední lesnické školy v Hranicích Miroslav Kutý.

Celkem bylo k vidění a k hodnocení pětačtyřicet trofejí. Většina z nich je z loňského roku, ale objevily se i z dřívější doby, které ještě nikde hodnoceny nebyly.

„Pro hodnocení jsou jasně daná kritéria, která jsou ale pro každou honitbu specifická,“ přiblížil hodnocení Jan Jeniš. Všechny exponáty a trofeje hodnotí mezinárodní komise. Důvodem je, že význačné trofeje, které budou postupovat na výstavy do Evropy a do světa, musí být ohodnoceny právě mezinárodně složenou komisí.

Mezi vystavenými kousky byla spousta krásných trofejí, což potvrdil i ředitel školy.

„Myslím si, že zde máme několik kapitálních kousků u jelenů, daňků i černé zvěře,“ uvedl Miroslav Kutý. Celá výstava se konala na jeho škole, což jej jako ředitele a myslivce zároveň potěšilo.

„Jsme samozřejmě rádi, že se hodnocení koná u nás. Možná je vše způsobené tím, že jsme jedinou školou podobného zaměření na Moravě,“ sdělil ředitel Střední lesnické školy v Hranicích Miroslav Kutý.

Na závěr si úspěšní lovci odnesli od hodnotící komise certifikáty za své hodnotné trofeje. (zem)

Hranický deník|Propagujte i svojí stránku