Na dívčí kolektiv si od předloňského září zvykl a je vidět, že mezi skupinu, kterou vede Marcela Synková a Hanča Hamplová, dokonale zapadl.

„Já ani vlastně nevím, jak se cítím. Někdy mi připadne, jako bych byl mezi klukama,“ svěřil se na úvod Filip Novák, který chodí do třetí třídy ZŠ 1. máje v Hranicích.

Mažoreťák, oblečený do červeného kostýmu včetně čepičky, jako všichni ostatní, přiznal, že se mu spolužáci a kamarádi někdy vysmívají.

„Říkají, že jsem mažoretka a že bych měl spíše chodit do fotbalu, ale podle mého by si to taky měli vyzkoušet a přestat se mi smát,“ dodal a bylo vidět, že ho spolužáci ani nikdo jiný od jeho netradičního koníčku rozhodně neodradí.

Devítiletého mažoreťáka nejvíce baví pochodování. Podle svých slov se ale naučil všechno, co ostatní, od zvedání nohou až po složitější prvky s hůlkou.

A co Filipa Nováka vlastně přimělo k tomu, aby začal chodit do mažoretek?

„Byl to můj nápad. Chtěl jsem být jako moje starší sestra, která se tomuto sportu věnuje už osm let. Musím říct, že lepší ještě nejsem, ale některé cviky už umím stejné jako ona,“ řekl na závěr.

Mažoretky Šance vystoupily v pátek večer na devátém ročníku večírku sdružení Šance, které sdružuje rodiče hematologicky a onkologicky nemocných dětí. V prostorách restaurace Stará střelnice se tentokrát sešel rekordní počet lidí.

Skupina mažoretek vystoupila hned na úvod – nejprve se skladbou Ztratila Lucinka bačkorku, se kterou bodovala na loňské soutěži a umístila se na druhém místě.

Nakonec představili i nově natrénované pochodové defilé, se kterým plánují startovat na letošní soutěži. Za tento výkon si odnesli nejen velký zážitek, ale také obrovský potlesk.