Obyvatelé ulic Na hrázi a Galašova se už mohou začít pomalu těšit na úpravu veřejných ploch, chodníků, vozovek i parkovacího stání. Dosavadní dětský mobiliář se také dočká změn. Bude nahrazen novými prvky a pár jich na hřišti i přibude.

„Úpravy se také dotknou veřejné zeleně a kontejnerových stání,“ doplnil mluvčí Hranic Petr Bakovský.

První etapa, která bude zahájena v pondělí 23. srpna, se zaměří na prostranství mezi domy 1732 až 1737 v ulici Na hrázi a 1740 až 1745 v ulici Galašova.

„Vytvoří se tam takové malé náměstíčko,“ popsal připravovanou změnu Bakovský.

Vznikne tam totiž klidová zóna, která bude navazovat na zahradu a hřiště Domu dětí a mládeže.

Část parkovacího stání, které je nyní v centrální části, se přesune k okrajům vozovky a bude podélné. Dalších deset míst vznikne u vjezdu na sídliště. Travnaté plochy budou po revitalizaci širší, přibudou lavičky a odpadkové koše.

„Měnit či posouvat se v případě potřeby bude také veřejné osvětlení a prostory před jednotlivými domy budou upraveny,“ slíbil mluvčí.

Děti se mohou těšit na nové hřiště. Vyroste vedle kotelny. Najdou na něm lanové průlezky, houpačky a další hrací prvky.

Všechny zmíněné investice si město může dovolit díky štědré dotaci Ministerstva pro místní rozvoj, která činí čtyři miliony korun.

První etapa revitalizace bude trvat přibližně dva měsíce. Po celou tu dobu budou muset řidiči počítat s přechodným úbytkem parkovacích míst.

„Prosíme obyvatele sídliště o pochopení a trpělivost,“ vzkázal jim Bakovský.

Sídliště ulic Na hrázi a Galašova se rozkládá na levém břehu potoku Velička, stojí na něm 22 domů a v nich 545 bytů. Jeho revitalizace je už třetí v pořadí. Předcházely jí úpravy na sídlištích Nová a Hromůvka.