„Hřiště bude umístěno na Studentské ulici naproti obchodu Billa. V současné době probíhá veřejná soutěž, která bude v pátek třináctého dubna uzavřena. Předběžně počítáme s tím, že práce začnou v měsíci červnu a budou dokončeny na konci srpna,“ řekl tiskový mluvčí Městského úřadu v Hranicích Petr Bakovský.

Jak pro místní kabelovou televizi uvedla starostka Hranic Radka Ondriášová (ČSSD), o vybudování dětského dopravního hřiště usilovaly hlavně městské základní školy. Učitelé se totiž ve vyučovacích hodinách na bezpečnost silničního provozu sami zaměřují.

Úmysl vybudovat dětské dopravní hřiště v Hranicích vznikl už před čtyřmi lety. Hranická radnice se v minulém roce snažila na projekt získat dotaci, s žádostí však meuspěla. Přesto se letos po opravách silnice Studentská a Hviezdoslavova do realizace dětského dopravního hřiště pustí.

„Volný prostor se k vybudování hřiště přímo nabízí. Přestože žádost o dotaci úspěšná nebyla, vedení města s projektem do letošního roku počítalo a v rozpočtu je na dopravní hřiště vyhrazena částka dva miliony dvě stě tisíc korun. Otázka ale je, za kolik se akce takzvaně vysoutěží,“ uzavřel tiskový mluvčí hranické radnice Petr Bakovský. (pm)