Nyní by se však konečně mělo dát vše opět do pohybu.

„Začít stavět by se s největší pravděpodobností mělo již na přelomu března a dubna. Výhled na dokončení stavby by měl být zhruba dvanáct měsíců, to by měl být mezní termín. Může se například stát, že příští zima bude tuhá, nebo mohou nastat jiné nepředpokládané události, které by výstavbu třeba drobně pozdržely. Každopádně už je položena základová deska, takže když půjde všechno hladce, hotovo může být klidně i za osm měsíců," uvedl realitní makléř Michal Malík.

Komplex by měl zahrnovat téměř šedesát bytových jednotek. První podlaží by mělo být vyhrazeno komerčním prostorům a garážím.

Nevzhledný betonový prostor na pomezí ulic Jiřího z Poděbrad a Jaselská

Současnost: nevzhledný betonový prostor na pomezí ulic Jiřího z Poděbrad a Jaselská. Autor: DENÍK/David Král

Dávné plány, ze kterých sešlo

Prostor se začal pro výstavbu připravovat již před deseti lety. Nakonec však z plánů sešlo, když se investor rozhodl projekt pozastavit.

Někteří obyvatelé přilehlých domů tehdy dokonce sepsali petici proti plánované výstavbě.

K sepsání petice je vedly obavy z toho, že jim nový objekt zastíní slunce, že se zvýší v obydlích vlhkost, a také že dojde ke zvýšení hlučnosti a prašnosti pod okny.

„Já jsem zatím zaznamenal pouze pozitivní ohlasy. Nevím o žádných současných stížnostech nebo peticích. Důvod odkladu stavby z roku 2007 na neurčito byla finanční krize. Předchozí investor se tehdy rozhodl projekt zakonzervovat. Teď už je výstavba v režii nového developera," okomentoval současnou i tehdejší situaci Michal Malík.

„Tentokrát už je projekt tak daleko, že je zkrátka jisté, že se stavět bude," dodal.

David Král