„Jedná se převážně o takzvaný streetový park, kde mohou jezdci využívat různých překážek, jako například grindboxů, zábradlí a transferů, na něž se mohou rozjet z takzvaných bangů a radiusů,“ přiblížil mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

Ilustrační foto
Falešný bankovní bezpečák poslal ženu z Hranic taxíkem do Olomouce

Streetová část má několik výškových úrovní a je rozdělena podle obtížnosti a velikosti překážek na dvě hlavní zóny. Součástí skateparku je také U-rampa, která je se streetovou částí propojena. „Jednotlivé překážky jsou navrženy tak, aby byl umožněn jak plynulý průjezd, tak aby na sebe co nejvíce navazovaly a umožnily jezdcům dělat série různých triků,“ dodal.

Do skateparku dvěma cestami 

Parametry překážek jsou navrženy tak, aby byly vhodné jak pro začínající a mladší jezdce, tak i pro ty zkušenější. Většina skateparku je výškově řešena na a nad úrovní stávajícího terénu.Ke skateparku povedou dvě přístupové cesty z plánované cyklostezky Žáčkova. Jeho součástí bude i otevřený přístřešek s posezením, který bude sloužit k relaxaci a ochrání uživatele skateparku před deštěm. V budoucnu se počítá i s osvětlením skateparku.

Skatepark je řešen jako jedna betonová plocha - překážky a jejich plochy jsou z hlazeného betonu, doplněné ocelovými prvky hran a bezpečnostním zábradlím. Skatepark nebude oplocen a bude veřejně přístupný podle provozního řádu. „Náklady na zbudování areálu činí 6,6 milionu korun a jeho dokončení předpokládáme v listopadu,“ shrnul Bakovský.

Hned vedle vyroste nová horolezecká stěna, což je návrh, který uspěl v loňském roce v hlasování občanů v rámci participativního rozpočtu. „Momentálně je zpracována projektová dokumentace a probíhá výběr realizační firmy, takže samotná realizace se předpokládá letos na podzim, nejpozději na jaře příštího roku,“ upřesnil mluvčí.