Jan Kočičák Kočí je amatérský fotograf původom z Heřmanova Městce. Fotografování se začal věnovat teprve v roce 2018, avšak díky talentu se a výjimečnému vidění světa stihnul posbíral již řadu ocenění. Letos v březnu získal například stříbro na prestižní fotografické soutěži Czech Art Photo. V kategorii Portrét uspěl s fotografií chrudimské bezdomovkyně známé jako Květa. Jeho fotografie v minulosti zdobily mimo jiné i Národní muzeum, Václavské náměstí, slavily úspěchy i v zahraničí.

Hranická expozice se žánrově dotýká nejen klasické reportážní fotografie, sociálního dokumentu, ale především také životních příběhů několika rodin. Z těchto fotografií vznikla i stejnojmenná publikace, která obsahuje 138 autorských fotografií. Knihu vydala společnost Terra Felix společně s Czech Art Photo.

Literárně fotografickou výstavu, která představuje knižní tvorbu Kamily Holáskové ilustrovanou fotografiemi Jindřicha Štreita, mohou v těchto dnech obdivovat návštěvníci Galerie města Přerova.
Netradiční výstava v Přerově. Knižní tvorbu dokreslují Štreitovy fotografie

„Část fotografií, i knihy, je věnována Terezce a její mamince Radce za otevřenou zpověď těžkého a dramatického osudu jedné rodiny, ale také všem ostatním rodinám, které se potýkají s nevyléčitelnou nemocí pontocerebelární hypoplazií (skupina vzácných dědičných onemocnění, pozn. red.) u jejich dětí,“ informoval mluvčí města Hranice Petr Bakovský.

Každá fotografie mluví sama za sebe, nepotřebuje popis ani název, protože autor dokázal mistrovským citem zachytit daný okamžik, situaci a vytvořit tak neskutečnou emoci každého jednotlivého záběru.

Kastelán Jan Lauro popsal, co návštěvníky Helfštýna čeká letos.
Helfštýn láká na kávový festival, exkluzivní prohlídky i osvědčené taháky

Výstava je pro veřejnost otevřená v Galerii Severní křídlo zámku v Hranicích na Pernštejnském náměstí 1 až do čtvrtku 30. května v provozní době Městského úřadu. Vstup je zdarma