Od pondělí si mohli řidiči ulevit. Po několikatýdenní rekonstrukci znovu otevřeli pro dopravu Alešovu a Potštátskou ulici. Zároveň je ale čekalo menší omezení o pár desítek metrů dál – kvůli stavbě ostrůvku.

Ta má být hotova nejpozději do začátku školního roku. Rozsáhlou opravu výpadovky z Hranic směrem na Potštát provedla společnost Skanska na základě dohody s městem.

„To, že je stavba nyní dokončena, je obrovským úspěchem této radnice. Věděli jsme, že obrovskou přepravou hmot kvůli stavbě dálnice budou silnice poničeny,“ sdělil Wildner.

„Naše společnost měla skončit stavební práce minulý týden v neděli, stihli jsme to ale už v pátek a silnici v odpoledních hodinách uvedli do provozu. Nyní probíhá ještě oprava komunikace ve Velké, která musela být kvůli nepříznivým klimatickým podmínkám o několik dní odložena. Vše se ale opravuje za běžného silničního provozu,“ řekla ředitelka odboru komunikace Skansky Lucie Nováková.

Kvůli nové dálnici byly v průběhu loňského a letošního roku opraveny také silnice v Jezernici, Hrabůvce, Milenově a hranické ulice 1. máje, Nádražní a Nová.

Na nově zprovozněné Alešově a Potšátské nyní chybí už jen vodorovné dopravní značení.

„Dám si speciálně pozor na to, jak to nalajnují na křižovatce u Slavie, protože s tou sousedí ostrůvek. Ten usměrňuje a zpomaluje dopravu. To je přece to, co jsme chtěli,“ zdůraznil starosta. Kdo si myslel, že více ostrůvků už v Hranicích nebude, ten se však mýlil.

Na třídě 1. máje sedmé podobné opatření by mělo být posledním. Další ostrůvek, který má přimět řidiče k menší rychlosti, se chystá naproti akademie.