„Město plánuje vybudovat nové parkoviště pro 50 aut na ulici Jiřího z Poděbrad. Pro tělesně postižené budou určena 4 místa,“ uvedl mluvčí města Hranice Petr Bakovský.

Nejedná se však o 50 nových parkovacích míst v absolutních číslech. Poblíž rybníku Kuchyňka totiž dodje k úpravě stávajících parkovacích ploch, při čemž nová parkovací místa budou situována kolmo k ulici. Díky tomu tak v lokalitě přibyde 22 nových parkovacích míst oproti současnému stavu.

„Budování nového parkoviště započne už v březnu a mělo by být dokončena v červenci tohoto roku. Finančně bude vycházet na 2,75 milionu korun a polovinou se bude podílet firma, která zde staví bytový dům,“ informovala dále radnice.

Letecký pohled na Hranice
Hranice letos plánují investice v rekordní výši. Co by se mělo stavět a opravit?

Nové parkoviště vznikne také v ulici Bezručova, kde by se měla v druhé polovině letošního roku navýšit kapacita o 12 parkovacích míst. Stejný počet parkovacích stání vznikne na sídlišti CVH, kde by se mohlo začít stavět už letos v létě.

Město tak pokračuje v postupném rozšiřování parkovacích ploch v Hranicích. Loni vzniklo nové parkoviště na Struhlovsku poblíž restaurace Kotelna, rok předtím se otevřelo parkoviště v Komenského ulici poblíž hotelu Centrum.

Nejrozmáchlejším projektem v oblasti parkování pak měla být výstavba parkovacího domu u supermarketu Billa.

„Je připravena studie ve variantním řešení na několik pater. Kvůli příliš vysoké ceně však v projektu zatím nepokračujeme dál. Bohužel momentálně nejsou k dispozici žádné dotační tituly, které bychom mohli pro tento účel využít,“ uvedl 2. místostarosta Daniel Vitonský.

Cena parkovacího domu by se podle studie měla vyšplhat na závratných 80 milionů korun. Případná realizace tak v tuto chvíli není na stole. (kra)