Když přemýšlela škola o tom, jaký nový obor svým potenciálním studentům nabídne, vycházela z aktuální situace na trhu práce.
Podle ředitele SSOŠ Petra Flajšara se v současné době hodně využívá služeb bezpečnostních agentur a také policie neustále zvyšuje početní stavy ve sféře speciálních ozbrojených složek.
„Vezměte si třeba, jak to teď vypadá na fotbalových stadionech. Speciální útvary policie budou v běžném životě čím dál potřebnější,“ vyjádřil svůj názor Flajšar.
Nový obor připraví do pracovního procesu i republikové a obecní policisty, členy justiční stráže, vězeňské služby i některé úředníky státní správy a samosprávy. Čtyřleté studium bude završeno maturitou a po ní mohou studenti pokračovat ve studiu na Policejní akademii nebo právní fakultě. „Nebo mohou nastoupit k armádě,“ dodal Flajšar.
V připravovaném studijním oboru SSOŠ bude kladen velký důraz na cizí jazyky, informační technologie a odbornost v bezpečnostněprávní činnosti. „Studenti budou mít i větší počet hodin tělesné výchovy a z odborných předmětů je bude čekat kriminalistika, pedagogika a psychologie,“ dodal Flajšar. Podle něj bude stačit dvacet dětí k tomu, aby byl obor na podzim otevřen.
„Věřím, že jednu třídu naplníme,“ nešetřil optimismem ředitel školy. Vychází totiž ze situace na policejní škole v Holešově. „Poptávka po studiu na této škole převyšuje nabídku o 450 procent,“ zjistil Flajšar.
Přihlášky na nový studijní obor už se na hranické škole pomalu scházejí. „Zatím je mezi zájemci asi jedna třetina dívek a dvě třetiny chlapců,“ prozradil ředitel a dodal, že na bezpečnostně právní studijní obor je škola připravena po materiální i personální stránce.
Kateřina Kapková