Ve středu zůstanou uzavřené zdejší gymnázium a Střední zdravotnická škola. Zbytek škol se do stávky podle našich informací aktivně nezapojí.

Střední lesnická škola stávku usice podporuje, ale kvůli složité logistice není možné školu uzavřít.

„Střední lesnická škola v Hranicích nesouhlasí s nesystémovým přístupem ministerstva k financování školství. Jsme však internátní školou nadregionálního charakteru, vzdělávající žáky z celé Moravy a východních Čech. Proto je pro nás neproveditelné v tak krátkém čase uzavřít školu i domovy mládeže a zajistit odjezd žáků domů,“ stojí v oficiálním stanovisku školy.

„Namísto stávky tak promluví ředitel školy ke shromáždění všech žáků a vysvětlí jim důvody a význam aktuální situace ve školství a postoj školy k ní,“ uvádí dále SLŠ Hranice.

To Střední zdravotnická škola se do stávky zapojí aktivně.

„Učitelský sbor SZŠ Hranice na svém dnešním mimořádném jednání jednomyslně rozhodl, že naše škola se na podporu požadavků odborového svazu k jednodenní stávce připojí. Znamená to tedy, že tento den nebude probíhat vyučování a škola bude pro žáky uzavřena,“ vyjádřil se jednoznačně celý učitelský sbor.

Uzavřeno zůstane ve středu také Gymnázium Hranice. Střední průmyslová škola naproti tomu výuku neruší.

„Žádný učitel u nás o stávkování neprojevil zájem, takže máme normálně otevřeno,“ sdělil ředitel SPŠ Hranice Ivan Doležel.

Otevřeny zůstanou také všechny základní školy.

Školské odbory vyhlásily stávku na středu 6. listopadu. Odbory požadují pevné 10% navýšení platů pedagogů, Ministerstvo školství však trvá na navýšení 8+2%, tedy 8% do základu a 2% na odměny.

Jedná se oprvní celoplošnou stávku od roku 2008, do které se podle odhadů zapojuje zhruba polovina škol.