Zdravotníci z valašskomeziříčské nemocnice zde totiž otevřeli sérii předporodních kurzů, kterých se mohou zúčastnit těhotné ženy po ukončeném 30 týdnu těhotenství.

Kurz mohou navštěvovat také otcové, kteří jsou zde seznámeni s úlohou a významem doprovodu při porodu.

„Kurz je tvořen vždy čtyřmi lekcemi a jeho obsahem je seznámení rodičů s přípravou na porod, s obdobím šestinedělí a péčí o novorozence. Tento kurz vedou porodní asistentky valašskomeziříčské nemocnice již od roku 2000, v Hranicích na Moravě proběhne ale vůbec poprvé,“ sdělila Přerovskému a hranickému deníku již dříve mluvčí valašskomeziříčské nemocnice Radka Miloševská.


Předporodní příprava bude probíhat vždy první čtyři středy v měsíci. První lekce přiblížila problematiku péče o miminko.

Zájemci se v dalších lekci dozví informace o průběhu porodu, čtvrté době porodní i období šestinedělí. Poslední lekce zahrnuje prohlídku porodního sálu a oddělení. 

Předporodní kurzy v Hranicích proběhnou v prostorách Nemocnice Hranice, a to v jídelně. Začátek lekcí je vždy v 15 hodin. Zájemci se mohou hlásit pomocí e-mailu andrea.dockalova@nvm.agel.cz.