Hrozí to, že stromy mohou na frekventovaném místě spadnout. Další dřeviny budou muset odborníci ošetřit. Radnice za práce zaplatí 263 000 korun.

Informoval o tom mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

Stromy doplatily na to, že byly během loňského května čtyři dny pod vodou.

„I když hasiči vodu odčerpávali, kořenový systém dřevin byl vystaven po několik dní zvýšené hladině spodní vody a vodě v lagunách,“ uvedl mluvčí.

Podotkl, že sady jsou poměrně navštěvované a pohyb návštěvníků by tak nebyl bezpečný.

„Hrozilo by, že by stromy nebo jejich větve mohly spadnout. V sadech se přitom nacházejí tenisové kurty a pohybují se zde i lázeňští hosté,“ doplnil Bakovský.

Park Čs. legií v Hranicích 17. května 2010. Foto: DENÍK

Město prvních sedm stromů muselo na naléhání odborníků skácet už v srpnu. Radnice poté na sklonku roku vypsala výběrové řízení na ošetření ostatních zasažených dřevin.

Odborníci budou muset skácet dalších 21 nebezpečných stromů, mezi kterými jsou smrky, borovice a javory, a ošetřit dalších 78 stromů.

Kácet rizikové a nebezpečné stromy a ořezávat dřeviny budou do března. Až do poloviny května budou odborníci v sadech pokračovat se zdravotními a redukčními ořezy.

Pokácené stromy hodlá město nahradit zvýšenou výsadbou během připravované revitalizace parku. Město v souvislosti s pracemi žádá návštěvníky parku, aby dbali své bezpečnosti.