Oficiálního otevření pět a půl kilometru dlouhé části na „Štěrkáči" se zúčastnily desítky milovníků cyklistiky. Nechyběli mezi nimi například deváťáci z hustopečské základní školy, kteří nově vybudovaný úsek prověřili během výuky tělesné výchovy. Událost si nenechali ujít ani starostové obcí, které jsou začleněny do Mikroregionu Hranicko.

„Do dobudování cyklostezky Bečva jsme se společně s Mikroregionem Hranicko pustili na základě impulzu obcí, jejichž územím upravený úsek prochází," řekla projektová manažerka Hranické rozvojové agentury Pavla Vaculová.

Celé náklady projektu stály deset milionů korun, z toho si devět a půl milionu vyžádaly stavební práce. Hlavním investorem akce byla Regionální rada Střední Morava (přes sedm milionů korun) i Olomoucký kraj (2 miliony).

Zbývající necelý milion korun ze svých rozpočtů do projektu vložily také Hustopeče nad Bečvou, Milotice nad Bečvou a Špičky, na jejichž katastru se nový úsek cyklostezky Bečva nachází. Práce na nově vybudovaném úseku však budou ještě pokračovat.

„V současnosti zbývá dodělat jen několik drobností. Musí se například ještě umístit turistické značení, pak budeme mít definitivně hotovo," doplnila projektová manažerka Pavla Vaculová.

Projekt zastřešil také Mikroregion Hranicko, do jehož společenství zmíněné tři obce patří.

„Jsem moc rád, že Mikroregion Hranicko může přispívat k takovýmto investicím. Řekl bych, že po projektu Voda pro Potštátsko se jedná o druhou nejvýznamnější investici v letošním roce, na které se náš mikroregion podílel," konstatoval předseda Mikroregionu Hranicko Petr Pajdla. Po společném průjezdu přes část nově vybudovaného úseku, přišel na řadu doprovodný program na hustopečském zámku.